نکاتی در راستای سئو مطالب سایت
نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

امروزه بهینه سازی مطالب سایت یکی از دغدغه های مدیران هر سایت شده ، برای آنکه بتوانید از بین میلیون ها سایت جزء برترین ها باشید و بهتر دیده شوید باید از وبسایتی با مطالب ناب و سئوی قوی مطالب برخوردار باشید . از همین رو برای شما نکاتی آموزشی در همین حوزه قرار داده ایم که در ادامه می توانید مورد مطالعه قرار دهید .

سئو مطالب سایت

چگالی کلید واژه :

در سئو مطالب سایت ، کلید واژه ای از چگالی بالاتری برخوردار است که به تعداد بیشتری در متن نوشته ی شما تکرار شده باشد ، در واقع طول هر 400 کلمه باید حداقل بین 3 تا 5 بار تکرار شده باشد . همچنین لازم است توجه داشته باشید که از کلید واژه ی اصلی بیش از حد در مطلب خود استفاده نکنید ، چرا که ممکن است موتور های جستجو آن را اسپم حساب کنند .

استفاده از جملات کوتاه ، ساده و قابل درک :

باید همواره از جملاتی ساده ، در عین حال کوتاه و از نظر مفهومی و معنایی در حدساده استفاده کنید تا مطالبتان برای کاربران و بازدیدکنندگان شما به راحتی قابل درک باشد . پس اگر برای شما مهم است که بازدیدکننده به سایت شما بازگردد باید این نکته به شدت رعایت شود.

نکاتی در راستای سئو مطالب سایت
نکاتی در راستای سئو مطالب سایت

سرعنوان صفحه ( headings ) :

لازم است بدانید در سئو مطالب سایت همواره توجه داشته باشید که در نوشته های خود همواره از 6 تگ <h1>,<h2>,<h3>,<h4>,<h5>,<h6> استفاده کنید ( در ادیتور وردپرس رویت می شوند) زیراکه با اینکار به موتورهای جستجوگر خواهید فهماند که کدام کلمه ها یا سرعنوان ها برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار هستند ، شمن اینکه قاعده ای کلی و پذیرفته شده در فضای جهانی اینترنت می باشد . البته در تعداد دفعات استفاده از این تگ ها باید دقت کنید ، بعنوان مثال از تگ h1 و h2 یک بار در هر صفحه استفاده شود و از مابقی تگ ها چند بار می توانید استفاده کنید ، اما استفاده از این تگ ها سلسله مراتب خاص خود را دارد که باید بصورت درختی استفاده شوند ( تگ کوچکتر بالای تگ بزرگتر) .

طول هر نوشته چقدر باشد :

موتور های جستجو به ویژه گول زرنگ تر از این حرف ها هستند و تمامی موارد حتی طول هر نوشته را هم با دقت تحت نظر دارند ، پس توصیه میکنیم هرگز در نوشته ها زیاده گویی نکنید و تنها با چند کلمه کلیدی مفهوم اصلی هر جمله یا هر پاراگراف را به مخاطب منتقل کنید . حداقل 300 کلمه برای هر نوشته پیشنهاد می شود .

عنوان صفحه ( عنوان نوشته ) :

عنوان صفحه یا درواقع همان متنی که در زبانه ی مرورگر برای بازدیدکننده نمایش داده می شود ، عنوان صفحه برای مرورگر ها بسیار حائز اهمیت است ، فرض کنید شما می خواهید یک عبارت را در گوگل جستجو کنید ، چیزی که در نتایج جستجو برای شما نمایش داده خواهد شد چیزی نیست جز عنوان هر نوشته شما و بعبارتی می توان گفت عنوان می تواند نقطه شروع یک جستجو برای موتور ها باشد .  همچنین پیش نهاد می شود در نوشته های خود از مطالب دیگر که در سایتتان نوشته ای نیز لینک درونی ایجاد کنید که این مورد هم حائز اهمیت می باشد و برای سایت شما امتیاز مثبت خواهد داشت ، ضمن اینکه لینک های شما نیز منحصر به فرد خواهند شد .

رسانه ها :

استفاده از ویدئو و یا تصویر نیز می تواند راهی عالی برای انتقال مفاهیم مد نظرتان به کاربران باشد ، چراکه خواننده می تواند با مشاهده تصویر یا ویدئو منظور شما از نوشته را تا حد زیادی متوجه شود . درواقع می توان گفت این ابزار نیست کمک زیادی در نگهداری بازدیدکننده وبسایت های شما خواهد کرد . همینطور باید گفت که موتور های جستجوی متن توانایی خواندن تصاویر را ندارند ، برای همین منظور اگر می خواهید در نوشته خود تصویری را منتشر کنید حتما برای آن ali نیز برگزینید (یعنی همان عنوان ، حتی سایز مشخصی هم برایش تعیین کنید بسیار خوب میشود ! ) .

لینک های با کیفیت :

پیشنهاد میشود لینک مطالب وبسایت خود را در وبسایت هایی که دارای رتبه و پیچ رنگ بهتری نسبت به سایت شما هستند قرار دهید زیرا که ای عمل کمک بسیاری به جان گرفتن سایت شما خواهد کرد و با سرعت بسیار بیشتری می توانید موفقیت وبسایت خود را شاهد باشید . البته اگر وبسایتی هم که در آن لینک مطالب را منتشر می کنید در حوزه ی کاری وبسایت خودتان باشد بسیار بهتر است . انتشار مطالب سایتتان را در شبکه های اجتماعی به هیچ وجه فراموش نکنید .

بسیار خب ، به انتهای این مطلب رسیدیم . امیدوارم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد . موفق باشید .

تیم آقای وردپرس

تیم تولید محتوا و پشتیبانی سایت آقای وردپرس

این پست دارای 0 نظر است

دیدگاهتان را بنویسید