تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

سلا به مهمه همراهان همیشگی وردپرس پارسی

معمولا کاربران تازه وارد با مفهوم و تفاوت برگه با نوشته آشنایی ندارند، پس اگر شما جزو این افراد نیستید وقت گران بهای خود را با خواندن این مقاله هدر ندهید؛ برای شما عزیزان مطالب مفید زیادی در سایت گذاشته ایم. فعلا ما را با دوستان تازه وارد به دنیای وردپرس تنها بگذارید! 😉

هرگونه انتشار در وردپرس از دو ساختار اصلی تشکیل شده است:

  •  نوشته
  • برگه

 مقدمه ای بر نوشته

نوشته ها محلی هستند که شما آخرین به روز رسانی (آپدیت) ها و تازه ترین مقاله هایتان را در آن قرار می دهید.

به طور معمول نوشته ها از نظر زمانی به صورت معکوس قرار می گیرند؛ یعنی نوشته های جدیدتر بالاتر از نوشته های قدیمی قرار می گیرند.

بیش تر محتوای یک وبسایت، درون نوشته ها جای گرفته اند. اطلاعاتی که می خواهید به اشتراک بگذارید و یا بازتاب دهید، معمولا به عنوان نوشته (و نه برگه) انتشار می یابند.

اگر به صورت دقیق به یک نوشته نگاه کنید، متوجه خواهید شد که یک نوشته از بخش های زیر ساخته شده است:

  1. عنوان نوشته :به شما می گوید که موضوع یک نوشته، از چه قرار است. یک عنوان جذاب خوانندگان بیشتری را به سمت خواندن نوشته شما تشویق می کند.
  2. تاریخ انتشار: تمام نوشته ها زمان به انتشار رسیدن شان را معمولا در قسمت بالای خود نشان می دهند.
  3. دسته و برچسب: به خواننده کمک می کنند تا اطلاعات یک نوشته را با تعیین کند. اطلاعات زیادی می توانید از وردپرس فارسی در مورد برچسب بیابید.
  4.  محتوای نوشته : اصلی ترین اطلاعاتی که می خواهید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید در همین قسمت قرار دارد.
  5. لینک نظرات: این قسمت محلی است که خوانندگان پس از خواندن نوشته شما بر روی آن کلیک و نظرات خود را راجع به آن مطرح می کنند.
توجه کنید که بسته به نوع کد نویسی و ساختار قالب ممکن است بعضی موارد وجود نداشته باشند یا نمایش داده نشوند.

مقدمه ای بر برگه

از برگه های یک وبسایت معمولا برای نمایش اطلاعاتی استفاده می شود که می بایست با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته شود اما به طور مرتب آپدیت نمی شود؛ معمولا این اطلاعات داخل برگه ها ثابت هستند.

از مثال هایی که می توان برای برگه بزنیم، برگه “درباره ما” می باشد. این برگه برای معرفی خود و وب سایت تان به کار می رود و معمولا یک مرتبه نوشته می شود و دوباره به روزرسانی نمی شود (مگر اینکه درباره شما تغییر کند!)

یک برگه شامل موارد زیر است:

  1. عنوان
  2. محتوا: شامل اطلاعاتی است که می خواهید با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید.
  3. نظرات: معمولا بیشتر پوسته ها برای برگه، قسمت نظرات را تعبیه نکرده اند.

ترتیب قرار گرفتن برگه ها معمولا به ترتیب حروف الفبا می باشد. البته شما می توانید این ترتیب را به آن شکلی که مدنظرتان است، تغییر دهید.

در قسمت برگه از برچسب و دسته استفاده نمی شود.

محتوای برگه ها را نمی توان از طریق آر اس اس دریافت کرد و اگر مخاطبی می خواهد آخرین تغییرات برگه ها را ببیند، باید به خود وبسایت مراجعه کند.

امیدواریم این اطلاعات برای دوستانی که در این عرصه تازه وارد هستند، مفید واقع شده باشد. وردپرس پارسی همیشه حامی عزیزانی است که می خواهند دنیای جذاب وردپرس را تجربه کنند.

شما هم می توانید همین امروز به جمع اعضای تیم وردپرس پارسی بپیوندید.

منتظر نظرات و انتقادات سازنده شما عزیزان هستیم.

 

تیم آقای وردپرس

تیم تولید محتوا و پشتیبانی سایت آقای وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید